ЊЕНА ЕКСЕЛЕНЦИЈА ИВАНА ХЛАВСОВА АМБАСАДОРКА ЧЕШКЕ РЕПУБЛИКЕ У СРБИЈИ У ПОСЕТИ СОКОЛИМА СРБИЈЕ

Ambasadorka ceskeЊена Екселенција Амбасадорка Чешке Републике посетила је данас канцеларију Соколског Савеза Србије и том приликом се ближе упознала са радом и историјатом целокупног соколског покрета у нашој земљи.

Њену екселенцију примили су Председник Соколског Савеза Србије Петар Стакић, Секретар Савеза Иван Живановић, Председник Соколског Савеза Београда Милисав Живановић и Председник Соколског друштва Београд Матица Александар Аничић.

Амбасадорка је у посету дошла у циљу наставка сарадње, након што је у јуну 2017. године делегација Соколског Савеза посетила Амбасаду Чешке. Том приликом Амбасадорка је изразила жељу да посети зграду Соколског дома Београд Матица (данас Градски центар за физичку културу Београда) и да види у каквим условима ради соколски покрет у нашој земљи.

DELEGACIJA SOKOLA SRBIJE U MINISTARSTVU OMLADINE I SPORTA REPUBLIKE SRBIJE

Delegaciju Sokolskog Saveza Srbije i Sokolskog Saveza Beograda primio je Zamenik Ministra omladine i sporta gospodin Darko Udovičić.

Tema razgovora bili su bliže upoznavanje novog Zamenika Ministra sa programima Sokolskog Saveza Srbije sa posebnim osvrtom na budžet za 2018. godinu obzirom na  velike aktivnosti koje nas očekuju tokom 2018. godine.

СОКОЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ У ПОСЕТИ КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

1Соколски Савез Србије и Соколски Савез Београда у сарадњи са Канцеларијом за Косово и Метохију организовали су посету Косову и Метохији (Лепосавић, Косовска Митровица, Звечан) 30.09.-01.10.2017 године у циљу сарадње са спортским организацијама и формирању соколских друштава на Косову и Метохији.

Делегацију Сокола Србије предводили су Председник Соколског Савеза Србије Петар Стакић, Председник Соколског Савеза Београда Милисав Живановић као и представници Спортског удружења Соко Сефкерин, Соколског друштва Београд Матица, Соколског друштва Батајница, Соколског спортског клуба Стари Диф и представник Факултета за спорт и физичко васпитање Универзитета у Београду и новинарка Радио телевизије Србије Сања Миленковић.

SOKOLSKI SUSRETI SREMSKA MITROVICA

Obaveštavamo vas da će se Sokolski poligoni održati u nedelju 24.9.2017. godine, sa početkom u 11,00 časova u Sokolskom domu u Sremskoj Mitrovici, Masarikova 2.

Kategorije: predškolci do 7 godina, 7 – 9 godina, 10 – 12 godina, 13 – 15 godina. Takmičenje je pojedinačno.

Poligon čine osnovni oblici kretanja sa osnovnim gimnastičkim elementima kao što su kolut napred i nazad i leteći kolut za starije kategorije.

Prijave poslati na mail: gordana.burmudzija@gmail.com do 20.9.2017.

Sastanak trenera je u 10,30 časova.

Za ostale informacije obratiti se na telefone: 022/ 622 194 ili 063/ 556 452 - Mlađen Jakovljević, 063/55 36 36 - Gordana Burmudžija.

PRVO OTVORENO SOKOLSKO PRVENSTVO SRBIJE U PENJANJU UZ KONOPAC

Prvo otvoreno sokolsko prvenstvo Srbije  i Prvo otvoreno sokolsko prvenstvo Beograda u penjanju uz konopac održaće se  17.09.2017. god. u Sali Sokolskog doma Batajnica sa početkom u  12  časova.

Tokom trajanja takmičenja biće održan i praktični seminar za sudije za penjanje uz konopac pa Vas molimo da ukoliko imate zainteresovane članove iz vašeg društva koji bi prisustvovali seminaru dostavite kancelariji Saveza do 13.09.2017. god. ime i prezime osoba iz vašeg društva koje će učestvovati na seminaru.