SOKOLSKI SUSRETI SREMSKA MITROVICA

Obaveštavamo vas da će se Sokolski poligoni održati u nedelju 24.9.2017. godine, sa početkom u 11,00 časova u Sokolskom domu u Sremskoj Mitrovici, Masarikova 2.

Kategorije: predškolci do 7 godina, 7 – 9 godina, 10 – 12 godina, 13 – 15 godina. Takmičenje je pojedinačno.

Poligon čine osnovni oblici kretanja sa osnovnim gimnastičkim elementima kao što su kolut napred i nazad i leteći kolut za starije kategorije.

Prijave poslati na mail: gordana.burmudzija@gmail.com do 20.9.2017.

Sastanak trenera je u 10,30 časova.

Za ostale informacije obratiti se na telefone: 022/ 622 194 ili 063/ 556 452 - Mlađen Jakovljević, 063/55 36 36 - Gordana Burmudžija.

PRVO OTVORENO SOKOLSKO PRVENSTVO SRBIJE U PENJANJU UZ KONOPAC

Prvo otvoreno sokolsko prvenstvo Srbije  i Prvo otvoreno sokolsko prvenstvo Beograda u penjanju uz konopac održaće se  17.09.2017. god. u Sali Sokolskog doma Batajnica sa početkom u  12  časova.

Tokom trajanja takmičenja biće održan i praktični seminar za sudije za penjanje uz konopac pa Vas molimo da ukoliko imate zainteresovane članove iz vašeg društva koji bi prisustvovali seminaru dostavite kancelariji Saveza do 13.09.2017. god. ime i prezime osoba iz vašeg društva koje će učestvovati na seminaru.

СЕДАМНАЕСТА СЕОСКА ОЛИМПИЈАДА СЕФКЕРИН 2017

Спортско рекреативно удружење „СОКО“ и Соколски Савез Србије организовали су седамнаести пут по реду Сеоску олимпијаду у Сефкерину.

Председник општине Опово, др. Зоран Тасић је у своје лично име и у име општине Опово пожелео добродошлицу свим гостима који су дошли из других општина као и пуно здравља и пуно успеха свим такмичарима и тиме отворио седамнаесту сеоску олимпијаду у Сефкерину:

„Изузетно ми је велика част и задовољство отворити седамнаесту сеоску олимпијаду. Седамнаест година је један велики и дуг период и добро је што ова екипа која ради на овој олимпијади у Сефкерину има тако дугу традицију, и поред свих тешкоћа успева да одржи један овако леп догађај.

13. “JAVNI ČAS GIMNASTIKE” SOKOLSKOG DRUŠTVA VRŠAC

Dana 03.06.2017. godine u Sportskoj sali Hemijske škole u Vršcu, Sokolsko Društvo Vršac i Sokolski Savez Srbije organizovali su po 13. put susrete sokolskih društava Srbije pod nazivom: „JAVNI ČAS GIMNASTIKE – VRŠAC 2017“.

Bila je to prilika kako bi se roditelji, kao i svi zainteresovani upoznali sa jednim delom programa, koji se sprovodi u našem društvu.Na programu ovogodišnjih susreta u Vršcu bile su vežbe na tlu i akrobatika.

JAVNi ČAS „SEĆANJE NA MILIJANU KRSTIĆ“

U organizaciji Sokoloskog društva Batajnica, Sokolskog Saveza Srbije i Sokolskog Saveza Beograda, dana 27. maja sa početkom u 11 sati, u prostorijama Sokolskog društva Batajnica, održan je JAVNI ČAS – „SEĆANJE NA MILIJANU KRSTIĆ“​. Javnom času su prisustvovali predsednik Sokolskog društva Batajnica – Milija Pantović, potpredsednik Sokolskog drustva Batajnica Zlatomir Zlatanović, predsednik Sokolskog saveza Srbije Petar Stakić, sekretar Sokolskog saveza Srbije Ivan Živanović, predsednik Sokolskog Saveza Beograd Mića Živanović, svi članovi predsedništva Soko Batajnica, predstavnici i deca iz sokolskih duštava iz Pančeva, Sremske Mitrovice, Sefkerina i SD Beograd – Matica.